98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

SHI-PL - Kwestionariusz Indeksu Szczęścia

Opis narzędzia SHI-PL

Kwestionariusz składa się z 20-stu pytań. Badany proszony jest o wybranie jednego stwierdzenia z pięciu, które najlepiej opisuje jego stan samopoczucia w ciągu ostatniego tygodnia. Kwestionariusz zawiera 4 podskale:

  • Skalę Pozytywnych Emocji (życie przyjemne);
  • Optymalnego Doświadczenia (życie dobre);
  • Skalę Poczucia Sensu (życie sensowne);
  • Skalę Pełnego Życia;

i 3 pozycje buforowe. Zadaniem badanego było zaznaczenie odpowiedzi, które najtrafniej charakteryzują jego odczucia przez ostatni tydzień. Im wyższe wyniki osiąga badany na skali bądź w powyższych podskalach, tym wyższy ogólny poziom szczęścia. Maksymalna liczba uzyskanych punktów to 85, a minimalna 17 (3 itemy skali stanowią pytania buforowe, niepodlegające zliczaniu). Obliczenie wyników badań umożliwia klucz, który wyjaśnia, które itemy tworzą poszczególne skale, i które itemy mają charakter pytań buforowych. Wyniki dla podskal uzyskujemy sumując wartości uzyskane w ramach poszczególnych podskal, gdzie A = 1, B = 2, C = 3, D = 4, E = 5. Narzędzie to cechuje zadowalająca rzetelność i trafność.

Zobacz inne testy

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje