98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

OND35 - Kwestionariusz otwartości na doświadczenia

Opis narzędzia OND35

Zgodnie z teorią Carla Rogersa otwartość na doświadczenie jest konceptualizowana jako kompetencja poznawcza, na którą składa się:

1. otwartość na własne uczucia, emocje i potrzeby;

2. otwartość na nowości życiowe, nowe pomysły i innych ludzi.

Bycie bardziej otwartym oznacza większą zdolność postrzegania i interpretowania otaczającego środowiska w kreatywny i kompleksowy sposób. W efekcie jednostka otwarta może lepiej przystosować się do życia, jest bardziej przystająca i może budować takie relacje z innymi, które są wolne od stereotypów. 35 - Inwentarz Pozycji (OND35) został opracowany w celu pomiaru poziomu otwartości na doświadczenie. Dane eksperymentalne wskazują, że osoby otwarte na doświadczenia postrzegają nową sytuację jako wyzwanie i dążą do lepszego zrozumienia siebie. Inne dane sugerują, że otwartość pozytywnie koreluje z tolerancją niejednoznaczności, inteligencja emocjonalna, satysfakcja z relacji interpersonalnych i może być poprawiona poprzez terapię. Można przypuszczać, że otwartość na doświadczenia ułatwia skuteczne radzenie sobie z trudnymi problemami życiowymi i jest ważna w budowaniu stabilnej tożsamości.

Zobacz inne testy

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje