98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

Opinie o firmach piszących prace

Pisanie i poprawa prac – jak korzystać z pomocy serwisów piszących prace? Na którą firmę się zdecydować?

(Przewodnik po konkurencji)

Zlecając pisanie pracy firmie zewnętrznej studenci kierują się następującym elementami:

  • Cena – wiem co znaczy „studencka kieszeń”. Student chce tanio. Jednak zastanów się chwilę. Siądź i spróbuj samodzielnie napisać poprawie trzy strony tekstu do swojej pracy, które będą: na temat, poprawne pod względem merytorycznym i stylistycznym i z prawidłowymi odniesieniami do źródeł (zgodnie z wymaganiami Twojej uczelni). Zadbaj też o to, aby tekst nie był plagiatem. Następnie oddaj je promotorowi i zobacz ile poprawek naniesie, a potem zastanów się ile czasu Ci to zajęło? Pisanie prac dyplomowych jest czasochłonne, wymaga wiedzy i umiejętności. Jeżeli ktoś oferuje Ci niską cenę to zastanów się czy nie jest oszustem. Dlaczego ktoś, kto posiada wysokie umiejętności, wiedzę, jest osobą wykształconą, umie analizować dane i wyciągać wnioski, sprawnie posługuje się Wordem, zna język obcy i jest specjalistą z danej dziedziny, miałby wykonywać swoją prace za mniejsze pieniądze niż niewykwalifikowany pracownik fizyczny?
  • Termin realizacji – wymarzony przez studenta termin realizacji pracy to termin jak najkrótszy. Często sytuacja wygląda tak, że pracę trzeba oddać za tydzień albo za dwa i student dopiero wtedy orientuje się, że nie da rady samodzielnie napisać pracy, że brakuje mu rozdziału albo dwóch, albo, że nie radzi sobie z obliczeniami statystycznymi. Dodatkowy problem jest taki, że terminy oddania prac zbiegają się w czasie na różnych uczelniach. Zatem w maju, czerwcu oraz we wrześniu i październiku wszyscy studenci zgłaszają się po pomoc w zakresie pisania pracy. Ponownie musisz realnie oszacować w jakim terminie możliwe jest wykonanie danej pracy. Jeżeli ktoś oferuje Ci bardzo krótki termin realizacji, powinien być to dla Cienie sygnał ostrzegawczy. Czy jego oferta nie jest oszustwem? Czy nie chce Ci sprzedać cudzej pracy, albo pracy będącej kopia materiałów z książek i Internetu. Zastanów się - może lepiej przełożyć obronę i nie stracić pieniędzy.
poprawa plagiatu jak nie dać się oszukać
  • Opinie na temat danej firmy. To kryterium wyboru wydawałoby się bardzo trafne. Jednak i tu jest kilka mankamentów. Po pierwsze czy opinie które widzisz są wiarygodne – skąd wiesz, że osoba sama ich sobie nie napisała, albo nie zamówiła w specjalnej firmie, która oferuje taką usługę? Powiem Ci, jak możesz to sprawdzić! Po pierwsze zobacz datę najstarszej opinii. Jeżeli firma istnieje na rynku kilka lat, jest mniejsze prawdopodobieństwo, że zostaniesz oszukany. Po drugie wybierz sortowanie opinii od najsłabszych (w przypadku oszustów będą to jedyne prawdziwe opinie). Jeżeli zobaczysz kilka albo kilkanaście opinii, w których jest napisane, że dana osoba lub firma kogoś oszukała, że firma straszy lub szantażuje lub że po wpłacie pieniędzy kontakt się urwał, to powinien być ważny sygnał ostrzegawczy. Jednak i tu należy zachować pewien dystans – czasem negatywne opinie mogą być niestosownym zabiegiem innych firm konkurencyjnych. Także tutaj ważne są daty negatywnych opinii – jeżeli wszystkie negatywne opinie zostały napisane np. w przeciągu jednego miesiąca, prawdopodobnie są one fałszywe. Zobacz także czy istnieją „średnie” opinie - czy pośród klientów znalazły się osoby, które były usatysfakcjonowane z poszczególnych elementów współpracy a z innych nie. Te opinie są najbardziej autentyczne.
  • Kompetencje danej firmy – jak je sprawdzić? Jest parę sposobów. Zadzwoń i porozmawiaj. Zobacz jak przebiega rozmowa – czy dana osoba pyta Cię o temat pracy, czas realizacji, objętość, współczynnik plagiatu? Te pytania powinny paść przed podaniem ceny i czasu realizacji. Osoba z którą rozmawiasz powinna Cię poprosić o wysłanie pracy w celu określenia dokładnej wyceny. Zdarza się jednak, że telefon odbiera przedstawiciel handlowy, jego kompetencje w zakresie danej usługi mogą być niewielkie, ponieważ posiada on jedynie umiejętności sprzedażowe. Co wtedy? W tej sytuacji możesz zaryzykować i podjąć się współpracę w zakresie jednego małego elementu pracy. Np. zlecić firmie napisanie wstępu albo streszczenia do pracy, albo poprawy 2 stron pod kątem plagiatu. Taki zabieg pozwoli Ci ocenić jakość nadesłanej pracy oraz terminowość i wiarygodność firmy.
  • Zasady współpracy – powinny być jak najbardziej jasne i konkretne. Zobacz czy firma dokładnie określiła co zawiera dana cena. Czy rozliczenie jest w całości czy partami? Czy firma zrealizuje w określonej kwocie wszystkie poprawki nadesłane od promotora? Czy przed ostatecznym rozliczeniem się otrzymasz wgląd w pracę? Jak wygląda komunikacja – czy w razie wątpliwości możesz skonsultować poszczególne elementy pracy? Pamiętaj! Jeżeli już na etapie ustalania ceny oraz terminu kontakt z daną firmą jest utrudniony (ktoś nie odbiera telefonu, nie oddzwania, nie odpisuje na maile), na kolejnych etapach współpracy również doświadczysz tego problemu. Wystrzegaj się takich firm.

Powyższe wskazówki są właściwie uniwersalne. Będą pomocne również przy wyborze innych wykonawców. A jakie są wasze doświadczenia? Zapraszam do dyskusji!

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje