98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

Korekta aktów prawnych w pracach

Akty prawne i ich poprawa w pracy dyplomowej

Poprawa aktów prawnych użytych w pracach może dotyczyć różnego rodzaju błędów lub zwyczajnie braków. Poprawiając konkretne zapisy powoływanych ustaw najczęściej trzeba jeż zwyczajnie sprawdzić. W przypadku prac z dziedziny prawa (ale nie tylko) jeśli podaje się kilkadziesiąt ustaw to poprawa takich źródeł jest bardzo czasochłonna. Często istnieje konieczność sprawdzenia konkretnych zapisów wprost z ustawy i podanie poprawnego artykułu. Taka korekta prac wiąże się z dokładną analizą wielu ustaw, są to bardzo czasochłonne poprawki tym samym nie należą do tanich.

Poprawa wszelkiego rodzaju aktów prawnych wymusza odszukanie ich i albo uzupełnienie, albo dodanie konkretnej treści artykułu. Co do zasady poprawnie powołanie ustawy powinno zawierać datę ustawy, nazwę, numer dziennika, a jeśli wynika to z konkretnej korekty treści pracy to również dokładny artykuł, często z dokładnym jego brzmieniem. Od kilku już lat w pracach naukowych wymaga się podawania oprócz daty, nazwy i nr dziennika również tekstu ujednoliconego - t.j. Obecnie w wielu pracach brakuje właśnie t.j. bo studenci korzystają z książek, w których często nie ma daty i numeru t.j. ustawy. Taka poprawa nie jest jakoś skomplikowana ale jest bardzo czasochłonna, każdy student powinien bez większych trudności samodzielnie tego rodzaju korektę wykonać. Najprościej wejść na stronę ministerialną i odszukać tekst jednolity ustawy, po prawej stronie publikowane są wszystkie potrzebne do prawidłowej poprawy pracy informacje o t.j.

W pracy znacznie trudniej jest dokonać poprawy aktów prawnych, polegającej na uzupełnieniu konkretnej treści czy też prawidłowego artykułu. Bardzo pomocne wówczas staje się skorzystanie z automatycznej wyszukiwarki. Aby sprawnie poprawić, czy też uzupełnić braki z samej ustawy to należy z dokumentu PDF wybrać edycja i znajdź, po czym wyskoczy nam okienko, w którym wpisujemy główne frazy i "enter", wyszukiwarka przeszukuje nam cały dokument. W taki sposób bardzo sprawnie możemy poprawić pracę, sama korekta pracy powinna nam zająć do godziny czasu. Poprawianie pracy a dokładnie sprawdzanie i uzupełnianie artykułów można wykonać w każdych plikach nie tylko w PDF-ach.

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje