98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

Poprawa plagiatu JSA w 4 krokach

Jeżeli Twoja praca magisterska lub licencjacka nie przeszła przez uczelniany system antyplagiatowy JSA zepewne bardzo się stresujesz. Nic straconego! W tym poradniku powiem Ci w jaki sposób zredukować współczynnik plagiatu w Twojej pracy

starstarstarstar

ocena 4.3 (52)

Data aktualizacji: 2024-01-22

Plagiat w pracy dyplomowej - Pomoc

Od 2019 roku obowiązkiem promotora jest sprawdzenie każdej pracy pod kątem plagiatu przy użyciu Jednolitego Systemu Antyplagiatowego. Jak poprawić plagiat w JSA? Przedstawione wskazówki i przykłady są wystarczające, abyś samodzielnie poprawił plagiat, jeżeli jednak poprawa tekstu Cię przerasta, zapraszam po wycenę.

Gwarantuję, że dzięki mojej pomocy wskaźnik podobieństwa PRP w wyniku raportu JSA nie przekroczy dopuszczalnej normy tj. 5%-15%.

Zapraszam do kontaktu pod numerem telefonu: 696-077-619   oraz adresem email: wrona.dorota.dw@gmail.com .

Od stycznia 2019 roku zmienił się system antyplagiatowy weryfikujący prace,  przeczytaj jak działa.

Pamiętaj, aby najpierw wysłać swoją pracę razem z raportem! Tylko po zapoznaniu się z pracą oraz przeanalizowaniu Twoich wskaźników z raportu będą mogła podać Ci wycenę i szacunkowy czas realizacji. Klient zainteresowany taką usługą musi wysłać mi swoją pracę oraz odpowiadający jej szczegółowy raport systemu antyplagiatowego (w formie elektronicznej lub papierowej). Praca zostanie ponownie sprawdzona przez system po wykonaniu przeze mnie korekty.

Popraw plagiat samodzielnie

Analiza raportu

Aby skutecznie poprawić plagiat w Twojej pracy musisz mieć wgląd do pełnego raportu z JSA. Jeżeli promotor Ci takiego nie udostępnił, poproś go. W przeciwnym razzie będzie zmuszony poprawiać cały tekst. Miej na uwadze, że z porównania powinny zostać wyłączone takie fragmenty prcy jak jej plan, bibliografia oraz opis narzedzi badawczych. Promotor może także zdecydować się na odznaczenie większej ilości tekstu np. cytatów albo części analitycznej

Jeżeli kupiłeś gotową pracę, Twoja praca jest zlepkiem innych prac, Twoja praca w jest w większości kopią książek i artykułów naukowych system może na początku nie rozpoznać wszystkich fragmentów i Twój współczynnik może być zaniżony. System jest nowy i nieustannie aktualizowany, jego baza stale rośnie. Może wykryć nowe fragmenty za drugim lub trzecim porónaniem.

Po otwarciu raportu zobaczysz, jakie fragmenty Twojej pracy zostały uznane za plagiat. W raporcie możesz także znaleźć informację o poziomie porównania. Niski poziom oznacza, dużą dokładność systemu. Jest to najczęściej wybierana opcja. Jeżeli ten poziom dotyczy Twojej pracy musisz być bardzo dokładny w parafrazowaniu tekstu.

Zacznij od zaznaczenia każdego fragmentu tekstu, który program rozpoznał jako plagiat np. na czerwono . Następnie włącz tryb śledzenia zmian, żebyś na bieżąco mógł porównywać nowe fragmenty ze starymi.

Cztery skuteczne metody poprawy JSA

Skuteczne jest stosowanie 4 poniższych zabiegów stylistycznych. Każdy z nich zostanie przedstawiony na przykładzie zmiany zdania:

1. Synonimy

Praca – ilość wysiłku włożonego przez osobęw wytworzenie danego dobra.

2. Dopisywanie wyrażeń

Pracę można zdefiniować jako miarę wysiłku włożonego przez człowieka w wytworzenie danego dobra.

3. Usuwanie wyrażeń

Praca – miara wysiłku włożonego przez człowieka w wytworzenie danego dobra.

4. Dopisywanie nowych informacji

Praca – miara wysiłku, najczęściej wyrażana w roboczogodzinach , włożonego przez człowieka w wytworzenie danego dobra, mającego wartość ekonomiczną.

WAŻNE!

Aby mieć pewność, że dany fragment nie zostanie uznany za plagiat zamień 70% słów! Dowiedz się więcej o   algorytmie Jednolitego Systemu Antyplagiatowego

Najczęściej zadawane pytania - Jednolity System Antyplagiatowy

 • JSA dopuszczalne wyniki. Ile procent plagiatu dopuszcza system?

  Najczęściej 25%. Zdarza się, że akceptowane są prace z 50% stopniem podobieństwa.

 • Ile razy mogę poprawiać plagiat?

  3 razy, w przypadku wysokich współczynników promotor może oczekiwać, że skoro praca jest plagiatem to zostanie napisana od nowa.

 • Wyszedł mi plagiat, co dalej?

  Poprawić pracę samemu albo zlecić poprawę. Terminy realizacji do 48 godzin. Dowiedz się jak poprawić plagiat samemu.

 • Kiedy praca jest plagiatem?

  Plagiat to pojęcie z zakresu prawa, w kontekście uczelnianym praca jest plagiatem kiedy JSA wykrywje wysoki poziom podobieństwa semantycznego.

 • Poprawa plagiatu cena

  Poprawa kosztuje od 500 zł do 5000 zł. Tanie: krótkie i proste prace z pedagogiki, motywacji, psychologii. Drogie: trudne i długie prace inżynierskie, techniczne, prawnicze, medyczne.

 • Jak oszukać antyplagiat JSA?

  Nie da się, ale są pewne sposoby.. takie jak np. wstawianie screenów/zdjęć czy tłumaczenie obcojęzycznej literatury. W artykule więcej tricków.

 • Czy cytaty zwiększają współczynnik plagiatu?

  Zdecydowanie TAK. Promotor może wykluczyć je z porównania w JSA, jednak zdarza się to rzadko.

 • Czy możliwa jest korekta plagiatu w 48 godzin?

  Tak, zapraszam do kontaktu

 • Skąd mam wiedzieć że poprawa jest poprawnie wykonana? Jak sprawdzić skuteczność korekty?

  Program antyplagiatowy Wrona, który dwie próbki tekstu. Testy wskazują na 98% zgodności z JSA.

Jak poprawić plagiat w pracy?

Możesz zauważyć, że przytoczonych poniżej fragmentach dodałam dodatkowe informacje, a w innych je usunęłam. Pamiętaj, że system JSA rozpoznaje fragmenty podobne semantycznie - czyli słowa z jednej rodziny wyrazów. Nie wystarczy jedynie zmienić szyk zdania, kolejność lub odmianę słowa. Tekst musisz napisać od nowa, tak aby faktycznie nie był on plagiatem.

poprawa plagiatu parafraza przykład
Dobra parafraza przykład

Przykład parafrazy

Oryginalny tekst

„Marketing służy zaspokajaniu potrzeb różnych grup zaangażowanych w proces wymiany (czyli potrzeby klientów i wszelkie cele przedsiębiorstw), który zachodzi głównie na różnych poziomach…

Parafraza

Podstawowym zadaniem marketingu (dodane wyrażenie) jest wyjście naprzeciw potrzebom ( synonim zaspokajania potrzeb) różnorakich grup biorących udział w procesie wymiany (dodane wyrażenie/ synonimy), zatem oprócz potrzeb klientów, realizowane są cele przedsiębiorstw (informacje przedstawione w inny sposób). Sam proces wymiany może zachodzić na poniższych poziomach…

Jak zmieniać zdania, żeby nie było plagiat?

Oryginalny tekst

„(…)transakcje komercyjne: sprzedawca – nabywca usługi, towary za pieniądze„,

Parafraza

(,,,) transakcje o charakterze komercyjnym, występujące pomiędzy sprzedawcą, a nabywcą – wykonywanie usług, oferowanie dóbr za pieniądze. (dodanie wyrażeniem i przedstawienie informacji w inny sposób)

Przykładowa redukcja plagiatu

Fragment definicji słowa „prezydent” zapożyczony z Wikipedii:

„Prezydent (łac. praesidens, ’zasiadający na czele’) – najwyższy urząd państwie będącym republiką, zazwyczaj jednoznaczny z pełnieniem funkcji jednoosobowej głowy państwa. W systemie prezydenckim prezydent jest również szefem rządu (np. w USA). Małżonką prezydenta jest pierwsza dama. Ze względu na czas pełnienia urzędu występuje:Prezydent kadencyjny– sprawujący funkcję prezydenta przez określoną długość czasu, tj. kadencję. Ta forma prezydentury funkcjonuje w obecnym państwie polskim.Prezydent dożywotni– głowa państwa o tytule prezydenckim, która zgodnie z prawem swego kraju ma ją pełnić aż do śmierci. Taka instytucja istnieje niemal wyłącznie w systemach dyktatorskich. Dożywotnimi prezydentami, którzy zmarli podczas swego urzędowania byli m.in. prezydent Jugosławii Josip Broz Tito(dożywotni prezydent w latach 1974-1980), Haiti François Duvalier (dożywotni prezydent w latach 1964-1970), czy Turkmenistanu – Saparmyrat Nyýazow (dożywotni prezydent w latach 1999-2006). De facto dożywotnim prezydentem Korei Północnej był w latach 1972-1994 Kim Ir Sen – w jego przypadku kolejne kadencje stanowiły czystą formalność.”*

Fragment po poprawce:

W większości krajów europejskich najwyższy urząd piastuje prezydent. Jest to charakterystyczne dla republiki – demokratycznego ustroju politycznego, gdzie głos większości wyborców decyduje o tym, kto zostanie głową państwa.Zazwyczaj urząd prezydenta jest odrębnym organem sprawującym władzę obok rządu, również wybieranego na drodze wolnych wyborów. Jednak na przykład w Stanach Zjednoczonych występuje ustrój prezydencki, co oznacza, że władza prezydenta dotyczy również rządu. Podobną do prezydenta rolę pełni monarcha, jest to jednak urząd dziedziczony.W krajach demokratycznych dana osoba pełni funkcję prezydenta przez okres kilku lat zwany kadencją. Stąd nazwa – prezydent kadencyjny. W krajach z ustrojem autorytarnym często urząd prezydenta sprawowany jest dożywotnio. Przykładem jest urząd prezydenta Jugosławii pełniony od 1964 do 1970 roku przez Josip Broz Tito. Podobnie prezydenta Korei Północnej w latach 1972 – 1994 oraz Turmenistanu od roku 1999 do 2006.Możesz zauważyć, że w niektórych fragmentach dodałam dodatkowe informacje, a w innych je usunęłam. Pamiętaj, że system JSA rozpoznaje fragmenty podobne semantycznie. Nie wystarczy jedynie zmienić szyk zdania, kolejność lub odmianę słowa. Tekst musisz napisać od nowa, tak aby faktycznie nie był on plagiatem.

Jak oszukać antyplagiat JSA 2024?

Nie polecam tych zabiegów, ale zamieszczam tą sekcję ze względu na zainteresowane studentów szybką poprawą plagiatu, bez wkładania wysiłku.

 • Program JSA jak na razie nie rozpoznaje i nie porównuje zdjęć ani grafiki. Możesz zastosować taki zabieg i wkleić niektóre fragmentu w formie zdjęć (screenów). Podobno na takie manipulacje namawiają studentów niektórzy promotorzy. Chociaż ciężko mi w to uwierzyć, to takie informacje można znaleźć w Internecie.
 • Przetłumacz tekst zagraniczny translatorem. Nie ma możliwości, aby JSA wykrył plagiat. Zastąp co drugi, co trzeci akapit takim przetłumaczony tekstem. Na pewno Twój współczynnik spadnie.
 • Przetłumacz co 3 słowo na język obcy. Jest to pewien sposób jednak wartość merytoryczna pracy może znacznie spaść.
 • Automatyczna zamiana słówW Wordzie naciśnij klawisze CTR+H i zamień słowa na inne: „i” na „oraz”, „oraz” na „i” „dziecko” na „mały człowiek” i tak dalej. Bądź kreatywny. Szukaj wyrażeń najczęściej używanych w Twoje pracy. Niestety praca może stracić sens i być niepoprawna językowo.
 • Wprowadź błędy językowe Połącz wyrazy, pousuwaj litery, pozbądź się polskich znaków. Ten sposób oczywiście obniża jakość pracy.
synonimy poprawa plagiatu

Ciekawostki z Intenetu

Poniżej zdjęcia kilku internetowych „smaczków” na temat szybkiej poprawy pracy pod JSA

Zrzut ekranu postu w którym ktoś opisuje jak ominąć system JSA
Zrzut ekranu postu w którym ktoś opisuje jak ominąć system JSA
Zrzut ekranu postu w którym ktoś opisuje jak ominąć system JSA

Poprawa plagiatu cena

Uzyskaj automatyczną szacunkową kalkulację ceny korekty plagiatu. Cena zależy od:

 • trudności tekstu,
 • współczynnika plagiatu,
 • objętości pracy,
 • oczekiwanego terminu realizacji.

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje