98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

Cytaty w pracy zwiększają plagiat

Pewnej studentce wyszedł wysoki współczynnik plagiatu i była zdziwiona, bo opatrzyła przecież tekst jako cytat, podając źródło.

Pytanie studentki:

  • "Czy jak korzystam z BAP i podaje źródło to muszę przy pisaniu pracy robić to w cudzysłowie?"

Każdy skopiowany fragment zostanie rozpoznany przez system JSA jako plagiat. Wyjaśniam : pisząc każdą pracę nie można kopiować długich fragmentów tekstu i przyjmować, że skoro są opatrzone cudzysłowem lub podano do nich przypis, to nie zostaną uznane za plagiat. Każdy system antyplagiatowy liczy tzw. ciąg identycznych znaków. Uznanie tekstu jako plagiatnie ma związku z użyciem znacznika cytatu („…”), w przeciwnym razie całą pracę od wstępu do zakończenia można by było wziąć w cudzysłów i uniknąć wysokiego wskaźnika plagiatu. Nie wolno w pracy nadużywać cytatów. Sam cytat nie może być potraktowany jako kradzież intelektualna jednak dla samego systemu jest taką kradzieżą.

Promotor wprowadzając pracę do systemu JSA może odznaczyć poszczególne fragmenty jako cytaty i wyłączyć je z analizy. Jeżeli masz dużo cytatów porozmawiaj z promotorem i uzasadnij ich obecność w Twojej pracy.

Dowiedz się jak poprawić plagiat w pracy.

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje