98% zgodności z JSA
- Wypróbuj za darmo program antyplagiatowy Wrona

IDS-2 – Skale Inteligencji i Rozwoju dla Dzieci i Młodzieży

Opis narzędzia IDS-2

Celem narzędzia jest ocena zdolności poznawczych oraz kompetencji u jednostek w przedziale wiekowym między 5 a 20 rokiem życia. Jego autorami są Alexander Grob oraz Priska Hagmann-von Arx, zaś polskiej adaptacji Aleksandra Jaworowska, Anna Matczak oraz Diana Fecenec. Skale stworzone zostały w 2015 roku, zaś wydane w języku polskim w roku 2018. Narzędzie to obejmuje 30 testów, które weryfikują inteligencję badanego, jego zdolności psychomotoryczne, społeczne, emocjonalne i szkolne.

Wyniki obejmują trzy części – Inteligencję, Funkcje wykonawcze i Kompetencje. IDS-2 stanowi rozszerzenie stworzonych w przeszłości skal IDS i wykorzystywane jest do wszechstronnej diagnostyki różnorodnych obszarów funkcjonowania dzieci. Narzędzie cechuje się wysoką zgodnością wewnętrzną i stabilność wyników czynnikowych. Wysoka jest też rzetelność testów inteligencji, ogólnego wskaźnika funkcji wykonawczych, zaś poziom rzetelności wyników w testach jest zadowalający.

Zobacz inne testy

Nadal Potrzebujesz

POMOCY W PISANIU ?

Nazywam się Dorota Wrona. Moją misją jest pomoc studentom. Skorzystaj z ponad 25 lat doświadczenia w pisaniu i redakcji tekstów naukowych

Umów się na darmowe konsultacje